Rzeszowski startup Revas partnerem ds. przedsiębiorczości Microsoft Flagship School w Gdyni
.

Flagowa szkoła w Trójmieście jest jedną z 21 najbardziej innowacyjnych placówek zrzeszonych w programie Microsoft Flagship School.

Microsoft Flagship School

Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 8 w Gdyni to placówka, która stawia na zrównoważony rozwój uczniów oraz wsparcie dla nauczycieli. Od fundamentów, szkoła została zaprojektowana w taki sposób, by stworzyć dzieciom i dorosłym przestrzeń, w której młodzi mogą kształcić się w rozmaitych dziedzinach, od nauki gotowania, przez kodowanie, przedsiębiorczość aż po rozwój emocjonalny i zdobywanie tzw. umiejętności miękkich. Wszystko wspierane jest tutaj technologią.
Jednym z partnerów szkoły w Gdyni jest rzeszowski startup Revas, który dostarcza innowacyjną aplikację do nauki biznesu – Branżowe Symulacje Biznesowe.

Historia dotycząca otrzymania statusu partnera ds. przedsiębiorczości jest dość długa i kręta, ale ostatecznie Branżowe Symulacje Biznesowe zagościły w gdyńskiej placówce – opowiada Wojciech Pitura, jeden z założycieli startupu.
Wszystko zaczęło się dokładnie dwa lata temu, kiedy Wojciech Pitura, Elżbieta Szczepaniak oraz Paweł Cudek postanowili porzucić pracę na uczelni i wprowadzić na rynek Branżowe Symulacje Biznesowe, aplikację dzięki której zrozumienie biznesu staje się prostsze.

Wprowadzenie symulacji na rynek edukacyjny rozpoczęło się od poszukiwania nauczycieli i dyrektorów szkół otwartych na nowe rozwiązania. W tamtym czasie odbywaliśmy setki spotkań, szkoleń i warsztatów dla nauczycieli, a także przeszukiwaliśmy Internet w poszukiwaniu osób, które chcą zmieniać edukację i które byłyby otwarte, aby przetestować naszą aplikację w szkole – opowiada Elżbieta Szczepaniak z Revas. Jedną z takich osób była Oktawia Gorzeńska, która wówczas była dyrektorem 17 LO w Gdyni i osobą aktywnie działającą w sieci na rzecz zmiany edukacji. Wykonaliśmy do niej telefon z pytaniem, czy widziałaby możliwość testowego wdrożenia Branżowych Symulacji Biznesowych do jej szkoły. Odpowiedź była dla nas zaskakująca, bo błyskawiczna. Oktawia powiedziała, że oczywiście, gdyż tego typu rozwiązania są bardzo potrzebne i że wszyscy muszą być otwarci na nowe technologie. I tak rozpoczęliśmy współpracę z 17 LO w Gdyni, które dzisiaj zostało włączone do Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 8, który jest flagową szkołą Microsoft, a także otrzymało tytuł Microsoft Showcase School – najbardziej modelowej szkoły w Polsce.

Dzięki tej współpracy uczniowie z ZSO nr 8 w Gdyni już od września na zajęciach z podstaw przedsiębiorczości będą zakładali i prowadzili własne, wirtualne przedsiębiorstwa w jednej z 14 branż. Do wyboru będą mieli m.in. biuro podróży, biuro rachunkowe, warsztat samochodowy, salon kosmetyczny, salon fryzjerski, agencję eventową, agencję interaktywną, restaurację, fabrykę łożysk, firmę budowlaną, serwis IT, gabinet masażu, sklep z rtv i agd, firmę transportową.

Uczniowie podczas zajęć lekcyjnych, będą w zespołach podejmować realistyczne decyzje biznesowe. Każda decyzja zespołu uczniowskiego będzie miała przełożenie na wyniki wirtualnych firm, które będą działały na jednym rynku zlokalizowanym w klasie. W ramach całego procesu decyzyjnego, który został przewidziany na 12 rund tj. 12 wirtualnych miesięcy działalności uczniowie będą decydować m.in. o liczbie zatrudnionych osób, wysokości ich wynagrodzenia oraz formie zatrudnienia, jakości sprzętu kupowanego o firmy, wyborze dostawców, wysokości budżetów marketingowych, aby finalnie określić cenę za swoje usługi.

Udział w lekcjach z wykorzystaniem Branżowych Symulacji Biznesowych przełoży się na lepsze zrozumienie przez uczniów procesów biznesowych. Dzięki pracy zespołowej, już teraz będą uczyć się współpracy oraz odpowiedzialności za wspólnie utworzoną firmę.

Revas partnerem Microsoft

Partnerstwo Revas z ZSO nr 8 w Gdyni jest również związane z nawiązaniem partnerstwa z samą firmą Microsoft – światowym gigantem, który uznał potencjał aplikacji rzeszowskiego startupu. Po zaprezentowaniu Branżowych Symulacji Biznesowych w polskim oddziale Microsoft, otrzymaliśmy status partnera w koncepcie Microsoft – Szkoła i Uczelnia Przyszłości. Ponadto, złożyliśmy aplikację do programu startupowego firmy Microsoft. Po przejściu całej procedury zostaliśmy zakwalifikowani do programu otrzymując grant w wysokości 25 000$. Aktualnie jesteśmy po dostosowaniu naszej architektury do wymagań Microsoft i już w najbliższych dniach nasza aplikacja będzie zainstalowana na Azure co wpłynie na jeszcze większą wydajność, którą z pewnością odczują nasi użytkownicy – tłumaczy Paweł Cudek z Revas.

© 2018 | Revas