Branżowe symulacje biznesowe dla szkół

Branżowe symulacje biznesowe wykorzystywane do prowadzenia takich przedmiotów: podstawy przedsiębiorczości, podejmowanie i prowadzenie działalności gospodarczej, ekonomia w praktyce w sposób praktyczny, powiązany z zawodem, interaktywny i atrakcyjny dla ucznia.

Realistyczne decyzje powiązane z zawodem

Branża firmy prowadzonej przez uczniów w symulacji biznesowej dopasowana do profilu klasy. Przykładowo uczeń klasy o kierunku mechanik samochodowy zakłada i prowadzi warsztat samochodowy, a klasy fryzjerskiej prowadzi salon fryzjerski.

Szeroki zakres decyzji

Uczniowie podejmują decyzje m.in. dotyczące wyboru usług, ustalenia cen, zakupu urządzeń i materiałów, zatrudnienia pracowników itp.

Wzrost motywacji

Dzięki wprowadzeniu bezpośredniej rywalizacji między uczniami w klasie wzrasta motywacja do nauki i zaangażowanie.

Praca w grupie

Dzięki wykorzystaniu branżowych symulacji biznesowych Revas uczniowie rozwijają umiejętności pracy w grupie oraz podejmowania decyzji pod presją czasu.


Narzędzia dla nauczycieli z pasją

Wykorzystanie branżowych symulacji biznesowych pozwala nauczycielom uatrakcyjnić lekcje z zakładania i prowadzenia działalności gospodarczej, ekonomii w praktyce, przedsiębiorczości i wielu innych.

Ponadprzeciętne zaangażowanie uczniów

Pozytywna konkurencja o jak najlepszy wynik własnego, wirtualnego przedsiębiorstwa pobudza u uczniów chęć do podejmowania jeszcze lepszych decyzji w każdej kolejnej rundzie.

Wyniki zespołów i oceny widoczne po każdej rundzie

Nauczyciel ma na bieżąco dostęp do wyników uczniów oraz ich ocen wynikających z jakości podejmowanych decyzji.

Nauka przez zabawę

Uczniowie biorą udział w rozgrywce ze swoimi koleżankami i kolegami dzięki czemu zdobywanie wiedzy i pogłębianie umiejętności jest przyjemniejsze niż tradycyjna forma lekcji.

Atrakcyjny wygląd symulacji

Symulacje są atrakcyjne graficznie, przyjazne dla użytkowników i intuicyjne, aby sprostać oczekiwaniom uczniów i nauczycieli.


Narzędzia dla nowoczesnych szkół średnich

Wykorzystanie branżowych symulacji biznesowych pozwoli szkole na wyróżnienie się na rynku usług edukacyjnych i da uczniom możliwość korzystania z innowacyjnych narzędzi.

Atrakcyjna forma przekazywania wiedzy w szkole

Uczniowie otrzymują narzędzie do praktycznej nauki prowadzenia działalności gospodarczej. Podejmują realistyczne decyzje, które mają wpływ na wyniki ich wirtualnych firm. Nauka poprzez działanie.

Innowacja dydaktyczna w szkole

Szkoła wprowadzając branżowe symulacje biznesowe na lekcje rozpocznie kształcenie wykorzystujące nowoczesną metodę zwaną blended learningiem. Jest to mieszana metoda kształcenia łącząca tradycyjne metody nauki (kontakt z nauczycielem) z aktywnością prowadzoną zdalnie za pomocą komputera.

Dostęp do symulacji 24/7

Branżowe symulacje biznesowe dostępne są 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu z każdego miejsca na świecie za pomocą PC, tabletu czy smartfona podłączonego do internetu.


Praktyczna nauka biznesu w szkole średniej

Zobacz film o nas i naszych branżowych symulacjach biznesowych dla szkół ponadgimnazjalnych.

Pamiętaj, jeśli prowadzisz lekcje z zakładania i prowadzenia działalności gospodarczej branżowe symulacje biznesowe Revas są właśnie dla Ciebie! Dla uczniów klasy o profilu mechanik samochodowy – wybierz symulację biznesową Warsztat samochodowy. Jeżeli prowadzisz lekcję z uczniami o innych profilach – wybierz jedną z dedykowanych symulacji do konkretnego profilu kształcenia. Na liście symulacji nie ma profilu który Cię interesuje? Skontaktuj się z nami!

Opinie

Dowiedz się dlaczego Revas
to lider w dziedzinie branżowych symulacji biznesowych dla szkół.

dr Marta CZYŻEWSKA

Produkty Revas to niezwykle ciekawe, inspirujące i angażujące uczestnika gry decyzyjne umożliwiające uczesntikom poznawanie tajników prowadzenia własnego biznesu. Bazując na swoim wieloletnim trenerskim doświadczeniu, mogę z pełnym przekonaniem
stwierdzić, że są to wysoce innowacyjne narzędzia, które powinny stosować ambitne i chcące
rozwijać się szkoły, uczelnie, jak też firmy szkoleniowe.

dr Marta CZYŻEWSKANauczyciel akademicki

Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie

Katarzyna SMOLEŃ-RĘBISZ

Branżowe symulacje biznesowe to profesjonalnie przygotowane nowoczesne narzędzia edukacyjne. Stanowią istotną pomoc dla nauczycieli, którzy chcą uatrakcyjnić lekcje z przedsiębiorczości i przedmiotów ekonomicznych.
Uczniowie w praktyczny sposób poznają tajniki prowadzenia firmy, podejmują decyzje, dokonują analiz. Są odpowiedzią na oczekiwania nauczycieli i uczniów. Polecam.

Katarzyna SMOLEŃ-RĘBISZNauczyciel

Zespół Szkól Nr 1 w Rzeszowie

Maciej CHRZANOWSKI

Symulacje biznesowe firmy REVAS to unikatowe na rynku edukacyjnym rozwiązanie pozwalające na wcielenie się w rolę raczkującego przedsiębiorcy. Polecam symulacje biznesowe firmy REVAS nauczycielom przedsiębiorczości w liceach i technikach, jak również nauczycielom akademicki, którzy prowadzą zajęcia z zakresu prowadzenia działalności gospodarczej, gier decyzyjnych czy po prostu szeroko pojętej przedsiębiorczości.

Maciej CHRZANOWSKINauczyciel akademicki

Politechnika Rzeszowska

Elżbieta LEŃ

Gry na pewno uatrakcyjniają zajęcia i ułatwiają zapamiętywanie wiedzy. Uczeń może w warunkach testowych przygotować się na prawdziwe zadania. W wirtualnej rzeczywistości może spotkać klientów, partnerów biznesowych, z którymi musi wejść w interakcję. Grający może sprawdzić, jaki efekt wywołają jego decyzje. Dzięki temu będzie potrafił w prawdziwym życiu przewidzieć pewne sytuacje i odpowiednio zareagować. To niewątpliwa korzyść tej metody kształcenia. Gorąco polecam!

Elżbieta LEŃNauczyciel

Zespół Szkól Ekonomicznych w Brzozowie

Grzegorz TUREK

„Czasem odłożenie pracy na później nie przynosi szkody. Lecz w wypadku baobabu jest to zawsze katastrofa” (Antoine de Saint-Exupéry). Symulacje biznesowe firmy REVAS pomagają zrozumieć uczniom, że prowadzenie własnego biznesu to nieustanne działanie: nie ma nieważnych decyzji lub posunięć, nie można zostawić czegoś na później, wszystko ma znaczenie. Dzięki możliwości rywalizacji pomiędzy uczestnikami, symulacja jest jeszcze bardziej ciekawa i wciągająca. Nauka przy wykorzystaniu tej gry to strzał w 10. Katastrofą byłoby nie korzystać z tak dobrze przygotowanych narzędzi.

Grzegorz TUREKWicedyrektor/Nauczyciel

Zespół Szkół Mechanicznych Nr 3 w Krakowie

Marta KACZMARCZYK

Chcesz pomóc młodzieży zrozumieć, jak funkcjonuje firma?
Chcesz wdrażać ciekawe nowoczesne,ciekawe metody pracy?
Chcesz zaktywizować uczniów do pozytywnego działania?
Szansą są branżowe,biznesowe gry symulacyjne pomyślane z głową i pełnym profesjonalizmem!
Spróbuj, to nie takie trudne!
Z pełną odpowiedzialnością polecam nauczycielom.

Marta KACZMARCZYKNauczyciel

I Liceum Ogólnokształcące w Łańcucie

© 2017 | Revas